Szczegółowy plan pielgrzymki parafialnej (01.05-05.05.2019)

 • 01.05. – wyjazd z Drezdenka o godz. 6:00. Od godz. 13:00 spotkanie z miejscowym przewodnikiem w Gdańsku  i zwiedzanie miasta (Długie Pobrzeże , Wyspa Spichrzów , Żuraw, przejście do Zielonej Bramy, ulica Mariacka – Bazylika, Droga Królewska, Fontanna Neptuna, Złote  Kamienice Królewskie, Dwór Artusa, Złota Brama itp. oraz Kościół  św. Brygidy).
  O godz. 18:00 przyjazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny – spacer po okolicy.

 • 02.05. – po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjście do Katedry Oliwskiej – Msza św.  zwiedzanie Katedry , wysłuchanie Koncertu Organowego , spacer po parku katedralnym. W godzinach południowych  wyjazd do Twierdzy na Westerplatte- zwiedzanie wartowni, cmentarz  obrońców Westerplatte, widok na stadion Energa , plaża i Port Promowy.
  Można indywidualnie płynąć  gondolą wzdłuż rzeki Motława z Długiego Pobrzeża do Westerplatte – zwiedzanie pracy Portu , Stoczni i Twierdzy Wisłoujścia.
  Koszt gondoli -30 zł.
  Powrót na odpoczynek i obiadokolacja w godz. wieczornych.
 • 03.05. Po Mszy św. i śniadaniu wyjazd do Sopotu – zwiedzanie miasta (Skwer , Latarnia, Krzywy Dom , przejście po ul. Monte Casino i sopockim molo. W godzinach południowych wyjazd do Gdyni i zwiedzanie skweru Kościuszki oraz okrętu ORP Błyskawica lub Dar Pomorza i Muzeum Marynarki Wojennej.
  Dla chętnych można zorganizować bilety na statek na Hel (Fokarium, plaża)
  koszt w obie strony – 80 zł.
  Powrót na  obiadokolację i nocleg  w godzinach wieczornych.
 • 04.05. po śniadaniu wyjazd na Kaszuby w kierunku Kartuz. Zwiedzanie Kościoła Poklasztornego i Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach . W drodze do Chmielna zwiedzanie  nieukończonego zamku prywatnego w Łapalicach . W Chmielnie  zwiedzimy  Muzeum i warsztaty ceramiki  kaszubskiej rodu Neclów.  W godzinach popołudniowych pojedziemy do Szymbarku  drogą kaszubską  oglądając  krajobraz jezior i przyrody. W Szymbarku  spędzimy około 3 godz. i zwiedzimy Centrum Edukacji I Promocji Regionu  – Odwrócony dom , najdłuższą deskę świata , Dom Sybiraka z pod Irkucka , Bunkier i Pomnik Gryfu  Pomorskiego. Chatę kaszubską, Dwór z Salina, Dom harcerza, Dom Trapera z Kanady, Dom Polaka z Adampolu [Turcja] itp. W godzinach wieczornych przyjazd na kwaterę do Domu wczasowego na obiadokolację i nocleg we Wdzydzach Kiszewskich.
 • 05.05. O godz. 8:00 Msza św. w Kościółku drewnianym w Skansenie.
  Śniadanie od godz. 10:00 zwiedzanie Kaszubskiego Parku Etnograficznego
  we Wdzydzach do godz.13:00, odpoczynek , posiłek i wyjazd w kierunku  Drezdenka.
  W drodze powrotnej wzdłuż jeziora Gołań do Wiela zwiedzanie Kalwarii wielewskiej lub w zależności od pogody przejazd przez  Bytów i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Powrót do domu w godzinach wieczornych.
 • Opłata gwarantuje – ubezpieczenie pielgrzyma, trzy noclegi w Domu Gościnnym
  u Sióstr Brygidek w Gdańsku -Oliwa, jeden nocleg w Domu  Wczasowym „Danuta” we Wdzydzach Kiszewskich, 5 obiadokolacji, 4- śniadania, opieka przewodnika, bilety  wstępu na opisane miejsca, Msza św.
 • autokar p. Marcin Bielak
 • Proszę o zapisy do końca stycznia 2019 r. i wstępną wpłatę  250 zł.